Zabiegi Cennik

WYSZUKIWARKA ZABIEGÓW

Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj

Wyszukaj po słowie kluczowym

Kupon na pierwszy zabieg:

20zł

Odbierz kupon

Zabiegi
na twarz
Zabiegi
na ciało
Masaże i spa Dla mężczyzn Kwasy Trwała
depilacja
Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna
estetyczna
Zabiegi na twarz Zabiegi na ciało Masaże & SPA Zabiegi dla mężczyzn Kwasy Trwała depilacja Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna estetyczna

Jak zwęzić pory skóry?

Bardzo często na skórze widać dziurki, czyli rozszerzone pory. Pojawiają się głównie w środkowej części twarzy: na czole, nosie, brodzie (tzw. strefa T). Są to rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Gromadzą się w nich zrogowaciałe komórki naskórka, zbiera się wydzielina tłuszczowa, może dojść do infekcji bakteryjnej i stanów zapalnych (grudek i krostek z ropną wydzieliną). Zwiększona aktywność gruczołów łojowych, która zwykle towarzyszy rozszerzonym porom jest też podłożem dla rozwoju chorób łojotokowych: trądziku zwykłego czy łojotokowego zapalenia skóry. Wielkość gruczołów łojowych i ich ujście są u każdego człowieka uwarunkowane genetycznie, ale aktywność gruczołów łojowych nasila się w wieku młodzieńczym (zmiany hormonalne, stymulacja przez hormony androgenowe).

Aby rozszerzone pory się zmniejszyły, należy skórę starannie pielęgnować i minimalizować zaleganie w nich wydzieliny łojowej i kurzu.

 

Jak pielęgnować skórę z rozszerzonymi porami?

Do mycia stosować kosmetyki, które usuwają nadmiar łoju i wszelkie zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka, a jednocześnie nie wywołują podrażnień skóry (warto unikać preparatów ze spirytusem). Nowoczesne preparaty myjące zawierają m.in. oczar wirginijski i zieloną herbatę.

Jako najelpszy preparat do demakijazu i oczyszczenia skóry borykającej się z problemem rozszerzonych porów uważamy YASUMI Cleansing Foam, która doskonale oczyszcza, a dodatkowo aplikacja jest bardzo przyjemna i szybka, ie trzeba używać już żadnych innych środków myjących do twarzy i płatków kosmetycznych.

W codziennej pielęgnacji należy używać kremów, w których składzie występują np.:

Szczególnie polecamy uwielbiany przez klientów YASUMI Shine Off Purifying Cream.

Do makijażu zalecane są kosmetyki (fluidy) lekkie, które nie natłuszczają i nie zamykają porów.

Wskazane są częste delikatne pilingi, czyli złuszczanie zewnętrznych warstw komórek skóry, likwidowanie nadmiernego łojotoku, oczyszczanie skóry. W domu można stosować pilingi ziarniste (YASUMI Kiwi Facial Scrub).


Żródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 56, YASUMI

Zobacz inne porady